KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Collage 15814026
nr 1581 4026
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
Collage, Monogramsignerad, 1987. Bildmått: 37x48 cm, yttermått inklusive ram: 52x62 cm
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 27 november 2023
kl 19:34:09
Tage Hedqvist
Läs mer om Tage Hedqvist